Poświęcenie medalików
sobota, 10-12-2022
Przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej trwa rok i obejmuje kilka ważnych etapów. Oprócz katechezy szkolnej, udziału w niedzielnych Mszach świętych dla dzieci i okresowych nabożeństwach, wpisują się w niego także ważne uroczystości. Jedną z nich jest niewątpliwie poświęcenie medalików.
W naszej parafii, jak bywało to w poprzednich latach w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy świętej roratniej, ksiądz Proboszcz poświęcił dzieciom medaliki, które mają być dla nich pamiątką tego szczególnego czasu w ich życiu. W kazaniu wspomniał historię medalika i mówił, że jego noszenie jest symbolem naszej wiary, znakiem przynależności do Boga i Matki Bożej. Po modlitwie poświęcenia i pokropienia wodą święconą rodzice nałożyli swoim dzieciom medaliki i serdecznie je ucałowali.
Odwiedź nasz FB