Poświęcenie różańców
wtorek, 04-10-2022
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w naszej parafii uczniowie z klas trzecich rozpoczęli również przygotowanie do przyjęcia I Komunii Świętej. Jednym z ważnych i widocznych kroków na drodze do pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej jest poświęcenie i wręczenie - dzieciom przygotowującym się do komunii - różańca świętego, które w naszej wspólnocie miało miejsce podczas pierwszego nabożeństwa różańcowego - 1 października.
Ksiądz Grzegorz, który jest odpowiedzialna za przygotowanie dzieci do przyjęcia tego sakramentu, błogosławiąc różańce, modlił się, aby każdy, kto będzie je nosił i ze czcią, odmawiał z uwagą i pobożnie rozważał, był zachowany od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa.
Mamy nadzieję, że otrzymane różańce nie będą jedynie pamiątką, ale zachęcą młodych parafian do systematycznej modlitwy i pomogą im w ten sposób w dobrym przygotowaniu się do I Komunii Świętej.
Odwiedź nasz FB