Przedświąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących
poniedziałek, 05-12-2022
W dniach 2-3 grudnia odbyła się zorganizowana przez Caritas Polska zbiórka żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”. Podczas zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i biedne osoby będą mogły przygotować świąteczne posiłki.
W akcję włączyła się także młodzież z naszej parafii należąca do Szkolnego Koła Caritas, którzy pod opieką przedstawicieli Akcji Katolickiej i Grupy Rodzin zbierali produkty żywnościowe w osiedlowej Biedronce. Artykuły zebrane przez młodzież trafią do najbardziej potrzebujących parafian przed Świętami.
Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Poprzez ten prosty gest mogliśmy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.
Wszystkim, którzy zaangażowali się zarówno w zbieranie, jak i w przekazywanie żywności, serdecznie dziękujemy. 
Odwiedź nasz FB